Małe czy duże, nowe czy z rynku wtórnego?

Przed zakupem mieszkania i przeniesieniem się do nowego lokum zadajemy sobie mnóstwo pytań, na które często ciężko jest nam znaleźć odpowiedzi. Jeśli bierzemy pod uwagę także przeprowadzkę dolinnego miasta, musimy najpierw zorientować się w cenach, jakie obowiązująca danym rynku nieruchomości. Zawsze cena mieszkania będzie zależała od metrażu, jaki planujemy kupić oraz jego położenia względem innych miast oraz względem centrum danej miejscowości. Oczywiście im dalej od centrum tym niższe ceny. Nie zawsze jednak mniejsze mieszkanie jest tańsze. Relatywnie tak, ponieważ płacimy za mniejszy metraż, jednak w porównaniu wychodzi zwykle na droższe. Zwykle także tańsze są mieszkania z rynku wtórnego, te jednak najczęściej wymagają generalnego remontu, ten zwykle jednak kosztuje często więcej niż zakupione mieszkanie z rynku pierwotnego.

Mieszkania deweloperskie Gliwice

Szukając mieszkania w pobliżu swojego miejsca pracy, które nie będzie kosztowało majątku, nie będzie wymagało ogromnego nakładu pracy oraz czasu i które nie będzie maleńkie – najlepiej jest wybierać mniejsze miasta ościenne większych, korporacyjnych miast, takich jak na przykład Katowice. Daje to spore szanse na zatrudnienie w dobrze skomunikowanym z centrum miastem, spokojną okolicę oraz relatywnie niedrogie, nowe mieszkanie, wybudowane pod klucz specjalnie dla ciebie. Mieszkania deweloperskie w Gliwicach znajdują coraz większą ilość zainteresowanych ze względu właśnie na te kilka kwestii, które dla większości ludzi są kwestiami decydującymi o całym przedsięwzięciu.

About

View all posts by

2 thoughts on “Małe czy duże, nowe czy z rynku wtórnego?

  1. Sam długo nie mogłem się zdecydować na to, czego potrzebuję, ale w końcu po rozmowie z deweloperem zdecydowałem się i do dzisiaj jestem mu wdzięczny za pomoc.

  2. Trudno czasem zadecydować od razu, co by się chciało. Myśli się o jednym, a nagle wpada fajna oferta, ale zupełnie inna, taka, jakiej w ogóle nie brało się pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *