Jak wygląda dzisiaj śląski rynek mieszkaniowy?

Śląsk bardzo się zmienił w ostatnich latach. Znany kiedyś głównie z ponurych robotniczych kamienic dzisiaj zaczyna ponownie tętnić życiem i zachęcać młodych ludzi do powrotu w rodzinne strony, a tych, którzy nigdy tam nie byli, do związania swojej przyszłości z tym właśnie regionem Polski. Kamienice, które kiedyś służyły robotniczym rodzinom do przeżycia, dzisiaj stoją raczej opuszczone, tak samo jak większość starych mieszkań po dziadkach mieszkających i pracujących kiedyś w tamtych okolicach.
Sprzedaż mieszkań Zabrze
Większość transakcji prowadzonych dzisiaj na terenie takich miast Śląska jak Zabrze polega na sprzedaży starych mieszkań, kupowanych przez firmy inwestycyjne, które następnie są gruntownie remontowane i ponownie wystawiane na sprzedaż, jednak w innych już cenach. Standard oczywiście też jest w takich przypadkach zupełnie innych. Stare kamienice zyskują nowe instalacje, ocieplenia a także zmianę estetyczną samego budynku. Sprzedaż mieszkań w Zabrzu powoduje również to, że stare i niechciane mieszkania, które w normalnych warunkach z pewnością nie zostałyby przez nikogo zamieszkane, w ten sposób niejako zyskują drugie życie i są wykorzystane, dając radość swoim mieszkańcom. Takie mieszkania to zawsze również doskonała alternatywa dla niego droższego rynku pierwotnego, w którym płacimy zdecydowanie więcej często za te same wysokie standardy. Przed zakupem nowego mieszkania zawsze warto wziąć pod uwagę również takie jak ten, aspekty.

About

View all posts by

2 thoughts on “Jak wygląda dzisiaj śląski rynek mieszkaniowy?

  1. Sam musiałem sprzedać mieszkanie po babci, bo nie miał kto tam mieszkać. W sumie to trochę smutne sprzedawanie mieszkań po swoich bliskich.

  2. Dzięki takim sprzedażom kupiłem mieszkanie w bardzo okazyjnej cenie, nieco go przerobiłem i mieszkam w nim z rodziną do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *